صفحات خاص » آخرين اخبار و رويدادها » نقشه راه توسعه نانو پزشكي تدوين مي‌شود

نقشه راه توسعه نانو پزشكي تدوين مي‌شود


به نقل از خبرگزاري ايرنا، دبير كميته علمي سومين همايش نانو پزشكي و نانو ايمني گفت: باتوجه به تعاملات گسترده با مراكز علمي كشور و موسسات درگير در اين حوزه از جمله با انجمن علمي نانوفناوري پزشكي و بورد تخصصي نانوفناوري پزشكي، در صدد تدوين نقشه راه توسعه همه جانبه نانوپزشكي و تبيين جايگاه آن در حوزه سلامت كشور هستيم.
دكتر حسين قنبري روز يكشنبه در نشست خبري سومين همايش نانو پزشكي و نانو ايمني افزود: اين كار با توجه به مطالعات آينده پژوهي و رصد فعاليت‌هاي علمي دنيا، انجام مي‌شود.
وي اضافه كرد: در اين زمينه ماموريت ويژه‌اي از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به دانشگاه علوم پزشكي تهران واگذار شده كه در خصوص توسعه دانش نانو فناوري پزشكي و تبيين جايگاه آن در نظام سلامت كشور با همكاري اساتيد و كليه دست‌اندركاران اين حوزه برنامه‌ريزي و اقدام شود و ما در تلاش هستيم اين موضوع محقق شود.
قنبري با اشاره به اين كه دانشگاه برنامه‌ ويژه‌اي براي تحقق اين ماموريت مهم دارد، گفت: اين برنامه در تلاش است نانوتكنولوژي را از حالت پژوهش صرف خارج كرده و كاربرد آن را به بالين و خدمات سلامت رسانده و به عبارتي امكان استفاده از اين فناوري پيشرفته را در جنبه‌هاي مختلف خدمات حوزه سلامت از پيشگيري تا ارتقاء سلامت و بهداشت و درمان را فراهم آورد.
وي به توجه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي به حوزه نانو اشاره كرد و گفت: در حوزه نانو پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران در كشور پيشتاز است.
وي به استقبال خوب از اين رويداد علمي اشاره كرد و گفت: بيش از 200 خلاصه مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شده كه از اين تعداد، 181 مقاله پذيرفته شده است.
قنبري ادامه داد: هفت نشست تخصصي در سومين همايش نانو پزشكي و نانو ايمني برگزار مي شود كه 2 نشست آن در مورد تجاري سازي و تبادل فناوري است، در اين 2 پنل تخصصي استادان دانشگاه ها كه تجربه فعاليت را در اين زمينه دارند و صنعت گران حضور خواهند داشت.
وي گفت: در حاشيه اين همايش تفاهم نامه بين دانشگاه علوم پزشكي تهران و مركز مشترك علمي پژوهشي نانو بايوتكنولوژي جمهوري آذربايجان و اوكراين منعقد خواهد شد.
سومين همايش نانو پزشكي و نانو ايمني روزهاي 5 و 6 بهمن ماه با حضور جمعي از استادان دانشگاه ها، صاحب نظران و انديشمندان اين حوزه در سالن همايش دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار خواهد شد.