صفحات خاص » آخرين اخبار و رويدادها » يازدهمين جلسه شوراي آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه برگزار شد

يازدهمين جلسه شوراي آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه برگزار شد

1398/08/12
گالري عكس

به گزارش روابط عمومي معاونت آموزشي دانشگاه، جلسه شوراي آموزشي و تحصيلات تكميلي شنبه 11 آبان 98 با حضور دكتر سهراب پور، معاون آموزشي دانشگاه، دكتر غياثونديان، مدير امور آموزشي، دكتر قاضي خوانساري، مدير امور تحصيلات تكميلي، نمايندگان رياست دانشگاه و معاونين آموزشي دانشكده ها در سالن شوراي معاونت آموزشي تشكيل شد.
در ابتداي اين جلسه دكتر سهراب پور از خدمات دكتر ساعدي در زمان تصدي پست معاونت آموزشي تخصصي و فوق تخصصي دانشكده پزشكي قدرداني كرده و گفت دكتر ساعدي يكي از ذخاير مهم دانشگاه است كه به صورت تمام وقت انرژي و عمر خود را براي اصلاح امر آموزش در گروه، بيمارستان، دانشگاه و دانشكده گذاشته و دانشگاه و معاونت آموزشي قدردان ايشان است و اميدواريم معاونت آموزشي از تجربيات ارزشمند وي در آينده نيز بهره مند شود . سپس وي دكتر علي لباف دانشيار گروه آموزشي طب اورژانس را به عنوان معاونت آموزشي جديد دانشكده به اعضاي حاضر در جلسه معرفي كرد.  
پس از دريافت لوح تقدير و هديه معاونت آموزشي ، دكتر ساعدي گفت: 2سال خدمت باعث افتخار من بود و با آرزوي موفقيت براي دكتر لباف ادامه داد: اميدوارم با حضور دكتر لباف بهتر از قبل به سمت جلو پيش رويم.
همچنين دكتر لباف جايگاه خود را مهم دانست و گفت: من ادامه دهنده راه برجسته دكتر ساعدي هستم و اميدوارم شايسته اين جايگاه باشم.
سپس شورا وارد دستور جلسه شد
دكتر شكيبازاده، معاون آموزشي دانشكده بهداشت، در خصوص اهميت راه اندازي رشته سلامت شهري در مقطع دكتري تخصصي PhD گفت: جمعيت شهري نسبت به 40 سال گذشته افزايش پيدا كرده و اين رشته در بسياري از سازمان¬هاي مرتبط يكي از اولويت ها مي باشد.
همچنين ادامه داد: در كشورهاي ديگر كنفرانس هاي سالانه وجود دارد ولي در كشور ما به آن توجهي نشده است. در سال 90 پس از موافقت مركز مطالعات و توسعه آموزش پزشكي در برنامه شوراي عالي برنامه ريزي مطرح و مخالفت شد.
در اين جلسه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد دانشكده بهداشت سابقه موضوع مجدد بررسي كرده و در صورت رفع موانع و اعمال تغييرات لازم مجدد در شورا طرح موضوع شود.
دكتر ضيائي در خصوص راه اندازي دفتر حمايت دانشجوبان گفت: بحث بين الملل سازي، كارهايي در سطح دانشگاه شروع و ارتباطاتي برقرار شده است. 
در نهايت قرار است پل ارتباطي دانشجويان و مسئولان دانشگاه باشد و كارهايي از قبيل مكاتبات مربوط به سفارت خانه ها، ارتباط با دانشگاه بعدي به عنوان مقصد دانشجو از جمله وظايف اين دفتر مي باشد. در حقيقت دفتر حمايت از دانشجويان ساختاري حمايتي براي انجام كارهاي اداري دانشجويان است.
همچنين دكتر ضيايي از معاونين دانشكده ها خواستار اطلاع رساني فعاليت هاي دفتر به دانشجويان شد.
سپس دكتر ضيائي به سوالات اعضاي شورا پاسخ داد و تشكيل چنين دفتري با شرح وظايف و سياست هاي مندرج تصريح شد.
سپس نسخه نهايي شيوه نامه پايان نامه هاي محصول محور دانشكده پزشكي توسط دكتر راگردي كاشاني و دكتر قنبري مطرح و پس از بررسي مقرر شد تغييراتي در جدول امتيازات در آئين نامه اصلي ايجاد و طي نامه اي به دانشكده ها منعكس شود.
در انتهاي جلسه باقي موارد دستور جلسه مطرح شد.
خبر: شبنم قضايي
عكس: سميرا فرجي